17.12.2017

Horolezecký Oddíl Roste!

Novopačtí milovníci hor a skal se již podruhé v historii oddílu sešli na výroční schůzi v prostorách hasičárny na Studénce. Po úvodním shrnutí aktivit v roce 2016 byla na programu diskuse na téma stavby horolezecké stěny v Nové Pace, pořádání horolezeckého plesu, pravidla zacházení s oddílovým vybavením a výběr destinací pro expedice v roce následujícím.

Nedílnou součástí setkání byly členské prezentace z výprav a expedic roku 2016. Jako první se představilo mladé trio ve složení Lukáš Kracík, Martin Antoš a Vojta Ponikelský, kteří v létě úspěšně zdolali čtvrtou nejvyšší horu Rakouska – Grossvenediger (3 666m.n.m.). Následně Alena Bedrníková za doprovodu Davida Obručníka popsala zážitky z lezení na švýcarskou “žehličku” Pizzi Gemelli a nebývalé lezecké možnosti ve francouzské oblasti Ailefroide. Dále si vzal slovo Pavel Drahoňovský, který se v létě pokusil o zdolání hory Eiger v Bernských Alpách. Po krátké pauze nás Milan Grund zavedl do pohoří Velkého Atlasu v Maroku, kde společně s Jakubem Wernerem pokořili nejvyšší bod severní Afriky – Džabal Tubkal (4 167m.n.n.). Na programu byla také prezentace oddílové expedice z pohoří Monte Rosa, kterou bychom Vám rádi přiblížili v příštím vydání měsíčníku Achát. Večer stylově zakončili Radek Brendl a Honza Horák, kteří svým skialpinistickým vyprávěním nastínili krásy norských hor.

Samotné výroční schůze se zúčastnilo 32 z celkových 49 členů oddílu. Rádi mezi nás přivítáme další sportovní nadšence s vášní pro hory a skály! Zájemci nechť se přihlásí prostřednictvím emailu honovapaka@gmail.com. Do Nového Vám všem přeji především zdraví a bezpečné návraty z cest!